Powrót

"Bacewicz x Bomsori" w Tajpej

18.06.2026

Początek recitalu podczas wydarzenia "Bomsori x Bacewicz"

18.06. miały miejsce zrealizowane przez Biuro Polskie w Tajpej i Polskie Wydawnictwo Muzyczne pokazy filmu „Bacewicz x Bomsori” połączone z prelekcją nt. Grażyny Bacewicz, oraz z recitalem duetu skrzypcowego wykonującego utwory polskiej kompozytorki.

Film „Bacewicz x Bomsori”, opowiadający historię koreańskiej skrzypaczki Bomsori Kim odkrywającej dzieła polskiej kompozytorki Grażyny Bacewicz, pokazami w Tajpej został zaprezentowany po raz pierwszy w Azji. Ponadto, dzięki obecności przedstawicielki PWM, zgromadzona publiczność miała okazję zapoznać się z postacią i twórczością Grażyny Bacewicz, jak również wysłuchać skomponowanych przez polską skrzypaczkę utworów, w ramach towarzyszącemu wydarzeniu recitalowi tajwańskiego duetu skrzypcowego.

W wydarzeniu, które zgromadziło miłośników muzyki klasycznej i kinematografii, wziął udział Dyrektor Biura Polskiego w Tajpej – P. Janusz Bilski, przedstawiciele wydziału kultury Miasta Tajpej, reprezentanci misji zagranicznych rezydujących na Tajwanie, jak również osoby ze środowiska tajwańskiego biznesu.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}